W dniu 13 września rozpoczęło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi w Budżecie Obywatelskim Gminy Nowy Wiśnicz na rok 2018. Udział w głosowaniu mogą wziąć osoby, które w dniu oddania głosu ukończyły 16 lat oraz zamieszkują w gminie Nowy Wiśnicz. Osoba głosująca może poprzeć maksymalnie jeden projekt z terenu którejkolwiek miejscowości Gminy Nowy Wiśnicz. Głosowanie potrwa do 29 września 2017r.

Głosować można na dwa sposoby.

  1. Najszybciej, najłatwiej i bez wychodzenia z domu możemy to zrobić wchodząc na stronę internetową https://bo.nowywisnicz.pl/glosowanie następnie wybrać interesujący nas projekt, wypełnić formularz i zagłosować.
  2. Drugim sposobem wyboru projektu jest tradycyjne wypełnienie karty głosowania, którą można pobrać w Urzędzie Miejskim w Nowym Wiśniczu, ul. Rynek 38 (Sekretariat) lub kliknij tutaj (karta do głosowania, PDF). Tam również znajduje się urna do której możemy wrzucić karty.

Pamiętajmy jednak, że głosowanie internetowe wyklucza możliwość ponownego oddania głosu metodą tradycyjną i na odwrót. W takiej sytuacji obydwa głosy zostaną uznane za nieważne. Więcej na ten temat czytaj tutaj.